12.3.2018

1. dívčí oddíl

1. dívčí oddíl je oddíl s velkou tradicí, postupně v něm vyrůstají vůdkyně v našem středisku. V současné době má asi 40 členek a čítá 5 družin

• benjamínci TLAPKY(koedukovaná/smíšená družina nejmladších)
  • ml. světlušky PAMPELIŠKY
  • st. světlušky JASMÍNKY
  • ml. skautky ŠTIKY
  • st. skautky DIBLÍCI

Oddíl úzce spolupracuje se 3. chlapeckým oddílem, na výpravy jezdí po družinách, s oddílem nebo i s kluky. Mají tradiční holčičí akce jako jsou Čarodějnice a Barborky. Cílem oddílu je vychovat z členek odvážné, statečné holky, které vždy pomůží ostatním, neztratí se ve světě a v přírodě a mají ve skautu okruh přátel, kterým důvěřují a se kterými zažívají různá dobrodružství a zábavu.

Vedoucí oddílu: Tereza Svatoňová - terezasvatonova@skautka.cz, 731 027 564

Zástupce vedoucí oddílu: Bc. Natálie Marková

Přihláška na stažení: Přihláška

Družiny:

TLAPKY - benjamínci (holky + kluci - předškoláci + 1. třída)

Schůzky: pondělí 16:30 - 18:00, jsou 1x za 14 dnů na naší základně Blažkovec - mapa

Rádkyně: Jitka Králová (Pinka), Kateřina Váchová (Vajána), Valérie Fibichová (Elfka)

Členové: Matěj, Káťa, Amálka, Adam, Ondra, Kája, Nazar, Hona, Johanka, Radomir, Honza, Tomáš

PAMPELIŠKY  - ml. světlušky (holky 1.-3. tř.)

Schůzky: pondělí 15:30 - 17:00

Rádkyně: Martina Papoušková (Mára), Dorota Študentová (Dorča), Barbora Hájková (Brambora), Ema Šedová (Emča)

Pokřik:

Členky: Malvína, Kiki, Barča, Janička, Anežka, Gabša, Maruška, Malvína, Eliška, Valča, Kája

JASMÍNKY - st. světlušky (holky 3.-5. tř.)

Schůzky: pondělí 16:30 - 18:00

Rádkyně: Kateřina Brandová (Kačka), Tereza Fišarová (Klíště), Eliška Svobodová (Pampeliška)

Pokřik: My jsme víly Jasmínky, ctíme skautské myšlenky. V přírodě tam je nám hej, važ si jí a pomáhej.

Členky: Dája, Laura - Elfka, Betka - Drobenka, Verča - Smíšek, Milča, Barča, Ella, Karlička, Barča, Alenka, Viktorka, Natálka, Elenka, Julča

ŠTIKY - ml.skautky (holky 5.-9. tř.)

Schůzky: pátek 16:30-18:00

Rádkyně: Verča Sopoligová (Žiži)

Členky: Míša, Laura - Brepta, Áďa, Vanda - Didi, Petra, Ňouma, Barča, Mellisa

DIBLÍCI - ml. skautky  (holky, 7.-9. tř.)

Schůzky: dle domluvy, cca 1x za měsíc

Rádkyně: Tereza Bartoníčková, Klára Bartoníčková (Zvonilka)

Členky: Gepard, Valča, Klíště, Brambora, Pampeliška, Emča Nešika, Želva, Hanča - Tormund, Jolča, Vajana