3.oddíl – víkendovka Blažkovec – 24.-25.3.2012

V sobotu 24. 3. jsme se sešli před klubovnami, odkud jsme se poté vydali k Blažkovci. Hladivé teplo slunce a modré nebe dávaly jistotu krásného dne. Kluci se velice těšili, vždyť měsíc na žádné výpravě nebyli! Takže, jakmile jsme s úderem půl jedenácté dorazili k cíli a ubytovali se, započali jsme s programem. Obsah byl prostý a všední: příprava ohně. Tak tady máte lopatky a čiňte se pánovéJ. Ale kdepak, dříví na zátop vám nedáme, musíte si jej nasbírat v lese. A vy mezitím udělejte ohniště, ať to sviští! Nastalo poledne a na zelené zemi plápolalo při životě několik malých ohníčků. Jak báječně znělo volání k obědu po dobře vykonané práci! Jakmile chlapci dojedli a energie začala být v nepříjemném množství, přešlo se k hlavnímu bodu výpravy: přípravě na ZVAS. Utvořily se soutěžní družstva, která se posléze vydala do blízkého okolí, aby na jednotlivých stanovištích plnili rozličné zkoušky a disciplíny. Bylo zapotřebí šikovnosti, fyzické zdatnosti a mnohých znalostí, nicméně to vše se nemohlo obejít bez staré známé věci, a to týmové spolupráce. Já jsem měl možnost pozorovat počínání jednotlivých družstev, když u mě vyhledávali mnou zadáváné informace, a zhlédnul jsem jak věci dobré, tak i špatné. Kolikrát ponechali svého ,,zástupce“, který se probíral množstvím knih a oni mezítím jen seděli, či házeli šiškamo kmen stromu. Jak mu jenom mohli s jeho trápením pomoct! Ale to byly jen ojedinělé případy. Po skončení závodu se blížil pomalu večer a vlčata si znovu procvičila své dovednosti při novém rozdělování ohněJ. Nato se připravily špicholce a buřty a usedli jsme k večeři. Kecka si k sobě vzal kytaru a večerní tmou se šířil náš ,,zpěv“. Poté jsme si popřáli dobrou noc a odebrali se ke spaní. Jenomže ten netrval dlouho. Za chvíli stálo několik rozespalých lidiček před bránou třesoucích se zimou a muselo se jít Stezkou odvahy. Tato noční epizoda uřčená k rozjímání vhodně zakončila naší výpravu a tím pádem i konec března 2012.

Účastnili se: Jánoš (+Pavel), Janek, Shrek, Papi, Čoky, Víťa, Kecka, Andrew

Sepsal Andrew

fotky zde: http://holice.rajce.idnes.cz/Vyprava_vlcat_a_skautu_na_Blazkovec_-_brezen_2012/