RaR – Hausboat – 3.-10.8.2012

O letních prázdninách jsem se zas rozhodl uspořádat, jako již minulý rok, skautskou akci na Houseboatu. Na začátek pár rychlých slov k tomu, jak jsem se vůbec dostal k možnosti uspořádat takovouhle akci.
Můj táta si udělal radost a splnil si svůj sen z dětství – koupil si obytnou lodičku, se kterou se může plavit po Labi a Vltavě.
Tuto akci jsem se rozhodl uspořádat v srpnu, protože v červenci už byly tábory atd. Sice podle předpovědi mělo být hnusné a špatné počasí, ale poté, co mu Papi pohrozil, tak se umoudřilo a bylo báječně, slunce svítilo, voda byla příjemně teplá – no prostě pohodička 🙂
Vyráželi jsme z Týniště na Orlicí a náš cíl bylo dojet do Ústí nad Labem a zase zpět. To se nám taky povedlo.
Každý den jsme vstávali,kdy se nám zachtělo, připravili jsme si snídani podle toho, na co měl kdo chuť, takže jsme jedli buchty, co jsme si napekli,
nebo které nám byly napečeny předem, lovečáky, hnuso krém a další pochutiny. Potom jsme šli zas ujet kousek z naší naplánované trasy.
Přitom jsme si povídali, poslouchali hudbu z repráků připevněných na střeše lodi, no prostě jsme si užívali 😀
K obědu jsme si doopravdy vyvářeli: lívanečky, steaky, čínu, vepřovku…no prostě kvalitní skautskou kuchyni.
Když jsme po na řece narazili na nějaké zajímavé místo, které nás fakticky lákalo, tak jsme si zastavili a prošli jsme se.
Navštívili jsme pohřebiště lodí, které jsme si prohlídli, nebo nádherný písák s čistou vodou. Celou akci jsme si náramně užili a přitom snědli hrozně moc jídla a vypili spoustu pití. No prostě další vydařená akce 😀

Maty