Předávání skautských medailí oldskautům – 7.2.2013

Ve čtvrtek 7. února jsme si úžívali nejen jarní prázdniny, ale také jsme rozdávali medaile Junáka Pardubického kraje. Po mnoha letech jsme využili možnosti poděkovat těm, kteří kus svého života věnovali pomáhání ostatním a rozvíjení skautingu v Holicích. Jmenovitě to byla Květa Hrůzová – Hrozinka, dlouholetá vedoucí holického střediska, žena, která před lety stála při dohodě s městem o pronájmu Blažkovce a jeho dostavění, vedoucí mnoha dívek, pro které vymýšlela programy a hry nejen na schůzky ale i na tábory. Vladislav Holub – nejstarší a stále aktivní člen našeho střediska a jeho pamětník. Hanička Bažantová – Pirulka, táborová zdravotnice a vždy ochotná pomocnice. Předání medailí proběhlo v příjemné atmosféře ve skautských klubovnách. Všichni zúčastnění si užili vyprávění a společnost, ve které jsme se sešli a radost byla pro všechny stejně velká. Jsem velmi ráda, že mezi námi v Holicích jsou takoví lidé, kteří si zaslouží ocenění a že jsem o nich mohla napsat.

Jitka Schejbalová – Šuperka