24.10.2017

Blažkovec

Informace o základně

Skautská základna Blažkovec slouží po celý rok nejen skautům z Holic. Základnu za provozní náklady pronajímáme i jiným skautským oddílům či oddílům pracujícím s dětma. V celoročním provozu jsou dvě dřevěné chaty stojící na oploceném pozemku. Přes prázdniny fungují jako zázemí stanovému tábořišti se 14ti stany.

Umístění základny

Chaty stojí na kraji rybníka Blažkovec, mezi poli. V blízkosti se nachází osada Kamenec a obec Koudelka, přibližně 3 km je vzdálené město Holice. Pokud sem jdete z vlakového nádraží v Holicích, čeká vás 3 km dlouhá procházka, před chatou můžou parkovat 2-3 auta.

Lokalita: N 50°5.09238', E 16°0.90017'

Chaty

V celoročním provozu jsou dvě menší a téměř identické chaty, které po několik let spravujeme. Na pro nás tzv. „horní chatě“ najdete malou vstupní chodbičku, kde je použitelná lednice a mikrovlnka, dále jsou zde místnosti kuchyň a spací místnost. V kuchyni je stůl, kolem kterého se vejde přibližně 15 lidí. Vaří se zde na elektrickém sporáku s troubou K dispozici jsou hrnce, talíře, příbory, hrníčky a varná konvice. Kuchyňský kout je malý, ale dostačující, loni rekonstruovaný. Místnost se dá rychle vyhřát kamny na pevná paliva. Malá spací místnost je zabrána dvěma dřevěnými palandami při zemi a dvěma v patře. Vyspí se zde přibližně 10 až 12 dospělých lidí.

Druhá chata, tzv. „dolní“ je velice podobná první. Bohužel v ní není lednice, jen nový kuchyňský koutek s novými kamny na tuhé palivo, na kterých se vaří a i se pomocí nich vytápí; varnou konvicí, talíři, příbory, hrníčky. Prostor „dolní chaty“ není rozdělen na dvě samostatné místnosti, pouze oddělen přepážkou. Je zde stejně velký stůl i palandy.

Takže se jedná o dvě chaty, dohromady pro cca 20-30 lidí s základním vybavením pro vaše víkendové akce.

Hygienické zázemí na obou chatách tvoří jeden splachovací záchod na každé chatě a umyvadlo. V kuchyních je dřez. V celém prostoru teče studená pitná voda a je zde elektřina.

Tábořiště

O prázdninách je základna využívána jako zázemí pro letní tábory. Na travnaté ploše vedle chat stavíme až 14 podsadových stanů. Vaří se v chatách. Jídelna pro tábory je dřevěný přístřešek, má pevnou podlahu i střechu a je spolehlivým zázemím i pro nepříznivé počasí, stejně jako samotné chaty. Tábory využívají sociální zařízení v chatách, pro umytí celého těla se venku instaluje „sprcha“. Chaty jsou i skladem potravin apod. Táboření zde doporučujeme jen malým skupinám do 30 lidí, kvůli omezenému prostoru pozemku pro stany i chat a kvůli hlášení na hygienu.

Okolí

Základna je umístěná v poměrně obyčejné, ale hezké krajině. Dá se zde využívat pro hry louka, okolní lesy i rybník, v kterém je ale koupání pouze na vlastní nebezpečí. V blízkých Holicích najdete poštu, obchody s potravinami (Lídl, Penny, Albert), polikliniku (bohužel ne pohotovost, ta je nejblíže v Pardubicích nebo v Hradci Králové). V Holicích můžeme doporučit návštěvu muzea Dr. E. Holuba (více např. na www.holubovomuzeum.cz/).

Najdete nás i na Křižovatce v databázi základen.

Pronájem základy

Chcete přijet k nám na Blažkovec a pronajmout si ho na vaši akci? Více zde.

Adresa pro doručení pošty: Skautská základna Blažkovec, Holice, 534 01

[Google_Maps_WD id=3 map=3]