18.11.2017

Pravidla užívání základny

Skautská základna Blažkovec slouží středisku Junáka Holice. Základní podmínkou jejího využití je stálá přítomnost zodpovědného dospělého na základně.  O rezervaci žádejte správce základny (Mára Papoušková: mara.papouskova@skaut.cz).

1) Při rezervaci chaty nám na sebe dej spolehlivý kontakt, pokud nemůžeš přijet, ihned se odhlas.

2) V chatě používej přezůvky, které sis přivezl. Zároveň si dovez toaletní papír, pytle na odpad, utěrky, ručníky, sirky a noviny na podpal (bohužel se nám tyto věci stále ztrácí).

3) Dřevo a uhlí na topení ber v přístřešku u chaty, při větší spotřebě dodělej polínka ze zásob dřeva. Top jenom v místnostech, které využíváš.

4) Předcházej požáru. V celém prostoru základny je zakázané kouření. Hasící přístroj je k dispozici v obou chatách.

5) V kuchyni udržuj čistotu, nespoléhej na místní zásoby prostředků na mytí nádobí nebo utěrek.

6) Nepřenášejte věci z jedné chaty do druhé! (pokud je to nutné, ukliďte je poté na své původní místo - doporučujeme nafotit dopředu.

7) Dodržujte noční klid po 22. hodině!

8) Pečlivě třiďte odpad!

9) Při ukončení pobytu po sobě ukliď. Zkontroluj, že je:

•  Vynesen popel z kamen, kamna vymetena a uklizeno kolem nich.
  •  Připraveny kamna na zátop - třísky a nanoseno dřevo.
  •  Zameteny, popřípadě vytřeny podlahy a postele.
  •  Vypnutá rychlovarná konvice, vytáhnutá ze zásuvky, vylitá z ní voda a nechaná otevřená. Vypnutý jistič u sporáku.
  •  Případné další elektrické spotřebiče jsou vypnuté a vytáhnuté ze zásuvky.
  •  Všechny okenice, okna a dveře jsou zavřené. (Při otevření zaháknout pomocí háčků!)
  •  Veškeré odpadky jsou odneseny (pytle na odpadky jsou v kuchyňské lince). U chaty je plechová popelnice, která patří skautům, směsku můžeš hodit tam. Tříděné kontejnery jsou v Holicích na více místech. Nenechávej v chatě žádný odpad!
  • Bioodpad noste na kompost v areálu (za chatami).
  •  Umyté a uklizené všechno nádobí a kuchyňské náčiní.
  •  Nikde není nepořádek, žádné papírky ani odřezky a kousky čehokoliv. Ani v chatě, ani v jejím okolí.
  •  Nikde nejsou zbytky jídla - nic tu nenechávej!!!! Nic znamená žádné šťávy, hořčice, olej, kečup apod. Jediné, co lze můžete nechat: pečlivě uzavřené koření, sůl, cukr, čaj (ale nebudeme se zlobit, když nám tu nenecháte nic).
  •  V chatě je minimálně tolik dřeva, kolik tam bylo (nebyli-li tam žádné, prosíme, doneste tam nějaké) a je narovnané u kamen.
  •  Je vypnutá voda a elektřina (voda se vypíná v koupelně, elektřina v rozvaděči, který je umístěn na dolní chatě venku na budově vpravo od vchodu a  na  horní chatě v předsíni)

Veškeré závady nahlas bez zbytečných odkladů správci Blažkovce.

Tuto základnu mají v užívání skauti.

Chovejte se zde prosím, jako kdybyste ji chtěli ještě mnoho let udržet v co nejlepším stavu.

Děkujeme!