24.10.2017

O nás

Pro nás v Holicích je skauting setkávání se s přáteli, možnost podělit se o své názory, nápady, radosti, uskutečňovat je a smysluplně tak trávit čas.

Je to prostor pro prožití zážitků, které se nám vrývají do paměti na celý život.

NAŠE SKAUTSKÉ STŘEDISKO

Středisko je organizační jednotka s evidenčním číslem 532.05, která sdružuje všechny skauty a skautky každého věku z Holic. Naše středisko se jmenuje středisko Holice. V tuto chvíli čítá kolem 120členů od 5ti do 40ti let, holek i kluků. Má celkem 3 oddíly.
Sněm střediska proběhl 27.11.2022 a zvolil toto vedení.

V čele střediska je vůdce střediska jeho zástupce.

Jim k ruce je středisková rada - její členi: vůdkyně střediska a její zástupce, vůdci jednotlivých oddílů a zpravodajové.

- vůdce střediska - statutární orgán (Martin Svatoň - Quert)

- zástupce vůdce střediska (VladimíraZdeňková)

- vůdkyně 1.dívčího oddílu (Tereza Svatoňová)  a její zástupkyně (Natálie Marková - Naty)

- vůdce 3. chlapeckého oddílu (Martin Svatoň - Quert) a jeho zástupkyně (Jana Bíšková- Jánoš)

- vůdce 7. roverského kmene COLUMBA (Jan Lokvenc - Přeceda a Iva Suchánková - Oliva)

- správce majetku a kluboven (Jan Papoušek - Papi a Matyáš Majce - Máťa)

- mediální zpravodaj

- výchovný zpravodaj

- zdravotní zpravodaj (Tereza Svatoňová)

- volení členové rady: Jan Papoušek - Papi, Matyáš Majce - Máťa,  Tereza Kalavská - Sluníčko, Jana Novotná - Jáňa, Dorota Študentová, Martina Papoušková, Monika Formánková, Jitka Králová - Pinka, Natálie Marková - Naty.

Naše účetnictví a hospodaření kontroluje revizní komise střediska (Jitka Kosařová - Šuperka,  Marie Halamková, Kateřina Majcová), pokladnu spravuje hospodář (Jan Lokvenc - Přeceda), o Blažovec se starají správci Blažkovce (Matyáš Majce - Máťa, Jan Papoušek - Papi).

Kontakty na vedení střediska.

Oddíly

Oddíl je výchovná jednotka, která sdružuje vždy jen část skautů/skautek z holického střediska. Oddíly dělíme dle pohlaví  či věku.

V holickém středisku máme celkem 3 oddíly:

- 1. dívčí oddíl: holky 6 - 15let + benjamínci (holky, kluci, předškoláci)

- 3. chlapecký oddíl: kluci 6 - 15 let

- 7. roverský kmen COLUMBA: od 15 let

V čele každého oddílu je vůdce oddílu a jeho zástupce. Oba jsou dospělí a mají vůdcovskou zkoušku (znalosti z pedagogiky, psychologie, první pomoci, bezpečnosti, práva, hospodaření, vedení programu a skautských znalostí) a zdravotnický kurz.

Vedoucí oddílu a jeho zástupce se pravidelně jednou měsíčně schází se všem rádci a pomocníku u oddílu na oddílových radách, kde řeší problémy oddílu, cíle, výchovné věci, finance, papírové zajištění a plánuje akce.

Družiny

Oddíl se skládá z družin. Družina je skupina holek/kluků stejného věku. Každý oddíl má 3 - 4 družiny. Družiny mají vlastní název, sspolečné schůzky. Jejich program veden rádce družiny se svým podrádcem. Rádce je vždy starší 15 let, často má absolvovaný rádcovský kurz či složenou čekatelskou zkoušku.

Družiny jdou děleny dle věkových kategorií. V Junáku obecně máme tyto věkové kategorie:

- benjmaníci: holky i kluci 5 - 7 let

- světlušky a vlčata: holky a kluci  7 - 11 let

- skauti a skautky: holky a kluci 11 - 15 let

- roveři a rangers (RaR): holky a kluci 15 - 25 let

- činovníci: holky a kluci od 18 let s nějakou funkcí v Junáku

- oldskauti: holky a kluci starší 25 let

Kontakty a informace o našich vedoucích oddílů a rádcích si můžte přečíst v dalších záložkách, dělené dle oddílu.