24.10.2017

Roverský kmen COLUMBA

Roverský kmen COLUMBA, sdružující rovery a rangers od 15 let, vznikl dne 27.11.2010 pod názvem RK Ortel a od března 2019 se jmenuje RK Columba. Columba je latinsky holub, podle našeho slavného rodáka a dobrodruha, Emila Holuba a zároveň slovo Columba symbolizuje Kryštofa Kolumba, velkého cestovatele.

Náš program se skládá z:

• nepravidelných schůzek - promítání zajímavých filmů, diskuze, zamyšlení, hry, sport,
  • společná setkání na Blažkovci a mimo něj,
  • sjíždění vody (máme za sebou Sázavu, Berounku, Otavu, Moravu, Vavřinečák, Orlici a další),
  • netradiční akce - lasergame, paintball, cykloakce, únikové hry,
  • různé oslavy, společné silvestry,
  • nepravidelný roverský tábor (v roce 2018 opět plánujeme),
  • pomoc na středisku - brigády, s vedením dětí, správcování apod.,
  • plesy, taneční večery,
  • sportovní půlmaratony,
  • lanové aktivity,
  • večery u kytary, grilovačky, deskovky,
  • a mnoho dalšího!

Členové a členky roverského kmene

Původními členy RK Columba jsou Ježury, Sluníčka, Střelky a Drsná rota. Postupně byly do kmene přijati členové družin Creeprsáci, Cácorky, Žvejkalky a Draci,. Někteří členové kmene jsou méně aktivní, jiní více, někteří ani nejsou registrovaní v Junáku. Avšak na akce zveme kohokoli, kdo o to má zájem.

• Ježury: Přeceda, Mafián, Šuperka, Blecha, Vlaďka,  Soník,
  • Sluníčka: Kiki, Pinka, Jánoš, Májenka, Marťa F., Fiška, Lískulka
  • Střelky: Emco, Žabka, Sopka, Marťa, Tasmík,  Oliva, Naty, Kašťulka, Pixla, Jáminka
  • Drsná rota: Kecka, Máťa, Papi, Andrew, Janek, Čoky, Sáček, Shrek
  • Cácorky: Mrňous, Terka, Vlaďka, Jáňa, Maruš
  • Creeprsáci: Béča, Quert
  • Žvejkalky: Hejky, Poštolka, Kadina, Sluníčko, Veška
  • Draci: Doktor, Spit, Monkey
  • Vampírky: Zvonek, Dřepka, Káťa, Veverka, Adri, Pomněnka, Ami, Péťa, Hříbě, Žiži
  • Raptoři: Pikaču, Šmoula, Junior, Marťan, Štěpouch, Dveřník

Přihláška na stažení (pro členy pod 18 let): Přihláška

Přihláška na stažení (pro dospělé členy): Přihláška 18+

Vedení kmene:

Jan Lokvenc – Přeceda

Vedoucí RK Columba
varlout.preceda@seznam.cz

Co je to rovering?

Urči si vlastní program – v rámci svého roverského kmenu. Poznej nové kamarády v zahraničí, vyzkoušej si rafting, slaňuj horu, cestuj do neznáma. Rovering je výzva!

Rozhoduješ ty sám

Jako roveři a rangers si svůj program určujete sami – v menších skupinách tzv. roverských kmenů (8–10 členů). V této partě společně rozhodujete o akcích, které podniknete.

Co všechno můžeš dělat?

Například se účastnit velkých akcí a bavit se společně s kamarády napříč městem či celou republikou. Nebo vyrazit na výpravu do zahraničí – navázat přátelství se skauty z Evropy i celého světa. Využij příležitostí, které ti skauting přináší!

Poznávej nové kultury, trénuj jazykové dovednosti, zkus klasické i netradiční sporty (horolezectví či rafting), cestuj na kolech nebo uspořádej kulturní akci.

Na přátele, které ti roverský kmen přinese, se budeš moci spolehnout.

Pro koho je rovering?

Počítáme s každým, kdo chce být aktivní a rozvíjet sebe i svět okolo. Ve skupině vrstevníků, které baví podobné věci, roveři realizují společné projekty.

Zároveň se zapojují do programů, kde mohou realizovat své nápady nebo pomáhat druhým. Jsou nepostradatelní při aktivitách dětských oddílů, ale i dalších projektech ve své obci nebo městě.