Skautská (Vikingská) výprava – 6.-8.5. 2011

Drsná rota v čele s Keckou připravila výpravu pro mladší a starší vlčata ve stylu severské mytologie. Skauti se na programu tentokrát opravdu vyřádili. Sobotním ránem začel bojový výcvik mladých vikingů pod vedením 3 válečníků. Začalo to plazením a dlouhým během k provazové dráze.

Mladí bojovníci si vyzkoušeli svou sílu a cit pro rovnováhu. Po svačině nastalo zbrojení. Mladí vikingové si vyráběli meče a štíty a podstoupili náročný bojový výcvik se staršími vikingy. Po obědě se vydali na dlouhou cestu přes neznámou zem až do dvou dračích slují. Cestou si museli obstarávat jídlo a pití. Nakonec nalezli menší dračí sluj a vrhli se na draka. Po pár minutách drak padl mrtvý k zemi. Po radostném řevu z vítěství se na obzoru objevil drak z druhého dračího hnízda. Vikingové se nejprve lekli, ale o pár vteřin později se bili za slávu svých bohů. Boj s druhým drakem trval déle, neboť byl drak víc silný než první. Nakonec byl i on poražen. Vikingové se vrátili do svého tábora a uspořádali oslavu na počest zabitých draků. Večer byli pasováni na Vikingské válečníky. Nedělní ráno se uklízelo po oslavě a Vikingové se vrátili ke svým rodinám.

Kecka

Fotky na: http://janosik-janca.rajce.idnes.cz/Vyprava_Vikingove_kveten_2011/