Betlémské světlo – 24.12.2011

Světlo se k nám jako každý rok dostalo vlakem přes Pardubice, kam jsme pro něj já, Marťa a Míša jely 17. 12. Až nás překvapilo, kolik lidí si přišlo pro světlo přímo na vlakové nádraží. Nebyli tam pouze skauti, ale i spousta ostatních lidí. Bylo to moc fajn, zejména poté, co vlak odjel a na nás několik šťastných, kteří jsme v té rychlosti ukořistili světlo, se vrhli ostatní, aby si mohli připálit. Byla tam vážně výborná atmosféra, proto doufám, že příští rok s námi třeba pojede ještě víc skautů a užijí si to snámi!

Poté uchovával světlo náš hodný pan farář až do Štědrého dne, kdy jsme ho od 9:00 do 11:00 rozdávali pro lidi z Holic a okolí. Moc mě potěšilo, že se nás letos sešlo tolik. Oproti loňskému roku si přišlo i mnohem více lidí pro světýlko.

Bylo to moc příjemně strávené štědrodenní dopoledne, moc děkuji všem účastníkům a zejména panu faráři, který se celý týden staral o světýlko a v sobotu i o nás!

Marťa